Pelekuch

recepty opravdu pro každého

Jak se vám líbí Pelekuch?

je SUPER 100% ( 4480807812634092 )

no, docela ujde 0% ( 20268 )

Fuj! Hnus 0% ( 20525 )

hlasovalo: 4480807812674885 lidí

•reklama•

CNW:Counter

Medvědí tlapky [ID-132]

Suroviny:

370g hladké mouky, 250g Hery, 120g moučkového cukru, 2 žloutky

 

Příprava:

Ze všeho rychle zpracujeme hladké těsto a necháme ho aspoň dvě hodiny vychladit. Všechny variace se pečou při 175°C, asi 7-10 minut.

 

 

1.) Linecké hříbky

Suroviny navíc: čokoláda   

Z těsta vyválíme 3 mm tlustou placku, vykrájíme tvary houbiček, upečeme je a klobouk namočíme do rozehřáté čokolády.

 

2.) Linecké hvězdičky

Suroviny navíc: rybízová marmeláda 

Ze třímilimetrové placky těsta vykrájíme 2k; kN hvězdiček, z každé druhé ještě vykrojíme zprostředka kolečko. Těsto upečeme a odpovídající dvojice slepíme marmeládou.

 

3.) Karbanické linecké

Suroviny navíc: kakao 

Polovinu těsta obarvíme kakaem. Vyválíme dvě 3 mm tlusté placky, vykrájíme z nich stejné množství čtverců (max. 3×3 cm) nebo obdélníků, z každého vykrojíme speciálním vykrajovátkem karbanický tvar (srdce, kříže, piky, káry) a přeneseme ho do díry stejného tvaru ve čtverečku opačné barvy. Velmi vhodné pro děti a věčné nimraly.

 

4.) Tatínkův mls

Suroviny navíc: čokoláda, máslový krém (1 vejce, 50g cukru krystal, 20g cukru moučka, 100g másla, rum), oříšky na ozdobení (celé lískové, půlky mandlí nebo vlašských)

Z těsta vyválíme 3 mm tlustou placku, vykrájíme kolečka a upečeme je.

Nad parou ušleháme vejce a 50g cukru. Bokem utřeme máslo a cukr moučka. Jakmile vaječná hmota vystydne, přidáme k ní sladké máslo a směs šleháme. Můžeme přidat i rozměklou čokoládu, nebo kávu a pro chuť trochu rumu. 

Kolečka slepíme krémem, namočíme do čokolády a ozdobíme oříškem.

 

5.) Medvědí tlapky

Suroviny navíc: kakao, mleté ořechy, 1 mletý hřebíček, vanilkový cukr

Těsto smícháme s kakaem, ořechy a kořením, pečlivě ho natlačíme do formiček na medvědí tlapky a na plechu dáme upéct. Ještě teplé vyklopíme tlapky z formičky a obalíme je v cukru.

 

6.) Bratrův mls

Suroviny navíc: kakao, mleté ořechy, 1 mletý hřebíček, čokoláda, máslový krém (1 vejce, 50g cukru krystal, 20g cukru moučka, 100g másla, rum)

Nad parou ušleháme vejce a 50g cukru. Bokem utřeme máslo a cukr moučka. Jakmile vaječná hmota vystydne, přidáme k ní sladké máslo a směs šleháme. Můžeme přidat instantní kávu a pro chuť trochu rumu. 

Těsto smícháme s kakaem, ořechy a kořením, pečlivě ho natlačíme ke stěnám formiček na košíčky (uprostřed musí zůstat prostor) a dáme upéct. 

Do prohlubně umístíme máslový krém, který zalijeme rozehřátou čokoládou. 

 

 

 

 

 

Zpět

Verze pro tisk

•reklama•

•©2003 Vackovi•

•Náměty a připomínky (i vaše recepty) posílejte na flegy@centrum.czfree wi-fi hotspot (připojení k internetu zadarmo)••wifi internet zdarma

•Veškeré práva vyhrazena•