Pelekuch

recepty opravdu pro každého

Už jste někdy vyzkoušeli nějaký recept z PELEKUCHu ?

ANO, bylo to vynikající 33% ( 17874 )

ANO, ale nic moc 33% ( 17808 )

Ještě jsem neměl tu čest 33% ( 17766 )

hlasovalo: 53448 lidí

•reklama•

CNW:Counter

Žena přijde ke knězi a říká mu:  'Otče mám problém. Doma mám dva papoušky,
samičky, a ty pořád opakují jednu a tutéž větu.
'Jakou větu'   táže se kněz.
No, říkají: 'Ahoj, my jsme dvě coury, nechcete se pobavit?'
'To je ale obscénní.'   vykřikne kněz. Pak se ale zamyslí a povídá:
'Možná že bych věděl o něčem, co by Váš problém mohlo vyřešit.
Doma mám dva papoušky, samečky, které jsem naučil modlit se a číst bibli.
Přineste své papoušky ke mně domů, dáme je do klece k Francisovi a Bobovi a ti naučí ty dvě Vaše nezbednice zbožnosti a modlitbám. Pak jistě přestanou opakovat tu frázi.'
' Děkuji Vám, otče. Tohle by skutečně mohlo pomoci.'  odpoví žena.
Příští den přinese své dvě papoušice ke knězi domů. Když vstoupí do domu, skutečně uvidí dva papoušky v kleci, jak drží růženec a modlí se. Žena s nadšením přistoupí ke kleci a vpustí do ní své dvě papoušice.
Po několika minutách se z klece unisono ozve:
' Ahoj, my jsme dvě coury, nechcete se pobavit?'
Místností se rozhostí napjaté ticho. Pak se jeden šokovaný papoušek podívá na druhého a povídá:
'Odlož růženec Franku, naše modlitby byly vyslyšeny.'

Úvod

„První podmínkou zachování lidské existence jest jídlo. Člověk může žíti bez přátel, bez knih, bez věd a umění, bez svědomí, bez citu, bez víry, naděje a lásky, ale bez jídla živ býti nemůže. Jídlem posilňuje se lidský organismus a nahrazují se síly každodenním zaměstnáním ochablé. Toť jest primární filosofie jídla. Lidstvo však záhy poznalo, že jedny pokrmy jsou příjemnější k požívání druhých, i počalo si ty příjemnější vybírati a tak poznenáhlu pěstovalo chuť. Ani tam však člověk nepřestal, začal při jídle vyhledávati uspokojení netoliko žaludku a jazyku, nýbrž i čichu a zraku.

Zkuste to jednou! Usedněte v čistém světlém pokojíku, jehož okna květinami jsou naplněna a mezi květinami ptáče štěbetá, s přítelem k čistě pokrytému stolu, nechte si předložiti třeba jednoduchý, ale chutně připravený oběd, paste se očima na vkusném uspořádáni stolu a lahodném vzezření jídel, ssejte čichem svým jejich vůni a konečně je předložte jazyku jako nejvyššímu soudci ku konečnému rozhodnutí; okořeňte všecko pěknou a zajímavou rozmluvou – a uhlídáte, že po jídle zmocní se vás také uspokojení a vašími údy rozleje se taká blaženost, že budete ten pokus co nejdříve opakovati a ani se nenadějete, stane se vám zvykem."

Převzato z:

 Nová domácí kuchařka pro česko-amercké hospodyně čili Praktický a spolehlivý návod k nejsnadnějšímu připravování těch nejoblíbenějších jednoduchých i složitých, českých, amerických a francouzských masitých i postních pokrmů všeho druhu, jakož i různých zavařenin, rozličných lahůdek a též nápojů, kromě jiných užitečných pokynů a předpisů.

 

 

 

•reklama•

•©2003 Vackovi•

•Náměty a připomínky (i vaše recepty) posílejte na flegy@centrum.czfree wi-fi hotspot (připojení k internetu zadarmo)••wifi internet zdarma

•Veškeré práva vyhrazena•